czwartek, 17 kwietnia 2014

kanciasto w Heidelbergu

Hej, dość długi przestój spotkał bloga, ze względu na moje zobowiązania i naukę...Ale powoli wybudzam się i bloga z tego letargu i mam zamiar wrócić do "żywych". Dziś przybliżę Wam nieco basen w ZOO w Heidelbergu wraz z jego mieszkańcami.Co prawda trochę czasu od mojej wizyty w tym ogrodzie już upłynęło, jednak na chwilkę refleksji nigdy nie jest za późno :)

Basen ma już swoje lata, ma bardzo ostre kształty. Od zwiedzających zwierzęta oddzielone są suchą fosą, do której spływa nadmiar wody ze zbiornika. Zaplecze zarówno techniczne jak i hodowlane zlokalizowane jest pod trasą dla zwiedzających. Ciekawym wydaje się fakt, że oprócz uchatek patagońskich basen zamieszkują również bociany i niezliczone ilości czapli, które podczas pokazu karmienia podkradają ssakom ryby. Oprócz basenu pokazowego zwierzaki mają dostęp do dwóch mniejszych zbiorników, które w razie potrzeby można oddzielić od głównego basenu. Dwa razy dziennie odbywają się pokazy karmienia z komentarzem trenera. Cały pokaz wygląda bardzo ciekawie, niestety odbiór całości psują wszędobylskie czaple i bociany...
Basen basenem, ale kto tam mieszka?
Obecnie w ZOO mieszka 6 uchatek patagońskich : samce Atos i mały Pedro oraz samiczki: Sneaky urodzona we francuskim Zoo la Pal, Maike urodzona w Heidelbergu, Lea urodzona w La Pal, dwie siostry urodzone w Heidelbergu Holly i Awa. 
Poniżej przedstawiam kilka fotek, jednak są one bardzo słabej jakości, gdyż były wykonywane tabletem.
0 komentarze:

Prześlij komentarz